Mikel's Forum!!!
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

o titlos..sto telos..(xXx*part 20*xXx)

3 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

o titlos..sto telos..(xXx*part 20*xXx) - Σελίδα 2 Empty Απ: o titlos..sto telos..(xXx*part 20*xXx)

Δημοσίευση από xXxMikelenaxXx Παρ Νοε 14, 2008 4:32 pm

PART 11:

Ο Ony σε 5 λεπτά είχε στρώσει ένα τραπεζάκι που είχε φέρει και το τραπέζι ήταν έτοιμο. Κρατώντας της, τα μάτια την οδήγησε και της έδειξε την έκπληξη που είχε ετοιμάσει. Η Pati έμεινε να κοιτάζει έκπληκτή όλα αυτά που είχε κάνει ο Ony για χάρη της. Ο Mikel και η Marilia τελείωσαν επιτέλους όλες τις επιβλέψεις και ήταν έτοιμοι να φύγουν όταν ο Mikel της είπε:
-Που θες να πάμε για φαγητό?
-Θα πάμε για φαγητό τώρα? Νόμιζα ότι θα πηγαίναμε σπίτια μας…
-Όχι, νομίζω και οι δύο έχουμε μια πείνα,..και είναι κρίμα να μπαίνεις σε κόπο να μαγειρεύεις και τέτοια ώρα … τι λες? Να πάμε σε εστιατόριο ή στο σπίτι μου που σίγουρα θα έχει καλό φαγητό?
-Δεν ξέρω .. νομίζω σπίτι σου να μην σε βάζω και σε έξοδα . .
-Οκ, …
Και καθώς κατευθυνόταν προς την έπαυλη ο Mikel σταμάτησε και πήρα και γλυκό για μετά το φαγητό και μια ταινία, κωμωδία. Σε 1 ώρα περίπου είχαν φθάσει στην έπαυλη . . . ο Mikel άφησε τα κλειδιά στον σοφέρ και πήρε την Marilia από το χέρι. Μπήκαν στην έπαυλη και της είπε:
-Σαν στο σπίτι σου . .και χαμογέλασε . .
Ο Javi και η Daniela περνούσαν μια υπέροχη βραδιά αγκαλιά στο τζάκι και με κόκκινο κρασί.
O Basty και η Marina σχεδόν έφθανα σπίτι και ο Ony και η Pati μάζευαν τα πράγματα για να πάνε σπίτι, όταν ο Ony έβγαλε από το αυτοκίνητο ένα αρκουδάκι me to you που έγραφε <<εσύ είσαι τα πάντα για μένα.>>
xXxMikelenaxXx
xXxMikelenaxXx
Baby fan
Baby fan

Αριθμός μηνυμάτων : 266
Ηλικία : 33
Τόπος : Cyprus
Registration date : 19/04/2008

https://mikelforum.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

o titlos..sto telos..(xXx*part 20*xXx) - Σελίδα 2 Empty Απ: o titlos..sto telos..(xXx*part 20*xXx)

Δημοσίευση από Dimitra_Ony Σαβ Νοε 15, 2008 8:55 pm

pucca
Dimitra_Ony
Dimitra_Ony
fan
fan

Αριθμός μηνυμάτων : 149
Ηλικία : 30
Τόπος : Thessaloniki Greece
Registration date : 21/04/2008

http://onyforum.heavenforum.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

o titlos..sto telos..(xXx*part 20*xXx) - Σελίδα 2 Empty Απ: o titlos..sto telos..(xXx*part 20*xXx)

Δημοσίευση από xXxMikelenaxXx Κυρ Νοε 16, 2008 1:47 pm

PART 12:



Η Pati έμεινε έκπληκτη με το αρκουδάκι που μόλις της είχε χαρίσει ο Ony.

-Αυτό λέει τα πάντα για τα αισθήματα μου για σένα . . Σ’ αγαπάω όσο τίποτα άλλο στον κόσμο . . . είσαι τα πάντα για μένα .. και απόψε δεν θα σε αφήσω να φύγεις από κοντά μου, θα κοιμηθείς στο σπίτι μου . . τι λες? Είπε ο Ony

- Αμ δεν ξέρω , πώς, τι, μμ . . .Νε, φυσικά και νε. .!! απάντησε η Pati

Και ο Ony από την χαρά του την αγκάλιασε και την φίλησε . .άνοιξε την πόρτα του συνοδηγού και την βοήθησε να μπει μέσα στο αμάξι . .

Ο Ony και η Pati συζητούσαν όταν η Pati θυμήθηκε ότι η Dani τους κάλεσε για δείπνο το Σάββατο δηλαδή σε 4 μέρες.

-Αγάπη μου ? είπε ο Ony τι σκέπτεσαι ?

-Ξέχασα να σου πω ότι η Dani μας κάλεσε για δείπνο το Σάββατο . . θα πάμε σωστά?

-Φυσικά γιατί όχι . . θα έλεγα εγώ όχι σε σένα?? . .ποτέ

Και συνέχισαν τον δρόμο τους κανονικά.

Ο Basty και η Marina έφθασαν στην έπαυλη του Basty . Ο Basty πάρκαρέ το αμάξι στο γκαράζ και κατέβηκε. Άνοιξε την πόρτα στην Marina και την συνόδευσε στο σπίτι του.

-Εδώ είμαστε . . ελπίζω να σου αρέσει . .είπε ο Basty

-Ουάου . . μπουρεκάκι μου τώρα που θυμήθηκα η Dani μας προσκάλεσε για δείπνο το Σάββατο στις 9:00μ.μ θα είναι και η Pati με τον Ony , ευκαιρία να τον γνωρίσεις και τον Javi… τι λες??? είπε ηMarina

-Φυσικά , καιρός να γνωρίσω και τα αγόρια . . τα κορίτσια τα γνώρισα . .θα τους πάμε και κανένα δωράκι ,κρασάκι ίσως . .τι λες?? είπε ο Basty

-Αυτό το αφήνω σε σένα . . είπε η Marina και προχώρησαν στο σαλόνι.
xXxMikelenaxXx
xXxMikelenaxXx
Baby fan
Baby fan

Αριθμός μηνυμάτων : 266
Ηλικία : 33
Τόπος : Cyprus
Registration date : 19/04/2008

https://mikelforum.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

o titlos..sto telos..(xXx*part 20*xXx) - Σελίδα 2 Empty Απ: o titlos..sto telos..(xXx*part 20*xXx)

Δημοσίευση από xXxMikelenaxXx Σαβ Νοε 22, 2008 5:56 pm

PART 13: Ο Mikel και η Marilia κάθισαν στο σαλόνι μιας και είχαν και κάποια σχέδια για κάποιες καινούργιες δουλειές να κοιτάξουν μέχρι να ετοιμαστεί το φαγητό.
-Λοιπόν τι λες για τις μετακινήσεις αυτόν των δύο κολόνων και αυτού του τοίχου? είπε η Marilia δείχνοντας στο σχέδιο ενός καταστήματος -Νομίζω ναι γιατί έτσι υπάρχει περισσότερος χώρος, . . και τώρα που το βλέπω καλύτερα της λες να κάνουμε ένα άνοιγμα εδώ και ένα άνοιγμα εκεί ? είπε ο Mikel περιμένοντας
-Την βρίσκω αρκετά καλή ιδέα . .και αυτή είναι και η τελευταία διόρθωση πριν τα δώσουμε στον εργολάβο?
-Ναι, είναι η τελευταία διόρθωση και το τελευταίο σχέδιο . . . τελειώσαμε επιτέλους είπε ο Mikel κλείνοντας τα σχέδια μέσα στο φάκελο.
-Μετά το φαγητό θα πρέπει να με πας σπίτι για να σε αφήσω και σένα να ξεκουραστείς γιατί νομίζω ήταν μια αρκετά κουραστική μέρα . .
-Μπα δεν είμαι σε θέση να σε πάω σπίτι έτσι νομίζω θα μείνεις εδώ είπε ο Mikel και χασμουρήθηκε .
-Ε οκ θα πάρω ταξί σιγά το πράγμα και για αύριο το πρωί μιας και το αμάξι έμεινε στην εταιρεία.
-Σιγά καλέ που θα σε αφήσω να πάρεις ταξί . . μπα όχι δεν το συζητώ εδώ θα μείνεις . . και εξάλλου δεν εμπιστεύομαι τους ταξιτζήδες . . θα μείνεις εδώ . .πήρα την απόφαση μου και δεν σηκώνω κουβέντα. . είπε ο Mikel με ένα ύφος λιγάκι θυμωμένο.
-Καλέ τι μας λες . . και πως θα κοιμηθώ χωρίς τις πιτζάμες μου και τι ρούχα θα φορέσω αύριο ? είπε θυμωμένη η Marilia
-Θα σου δανείσω δικιές μου πιτζάμες . . οκ?
-Και ρούχα για αύριο δικά σου θα μου δανείσεις μπας και μοιάσω της Λόλας που όταν έγινε γυναίκα φόρεσε τα ρούχα του Λάλο για να πάει στην δουλεια?
-Όχι καλέ τα ρούχα θα .. χμ .. θα … θα βάλεις κάτι της αδερφής μου . .
-Τι λες ? θα πάρω τα ρούχα της κοπέλας έτσι στα ξαφνικά και να φύγω . .
-Της αδερφής μου είναι που είναι το πρόβλημα?
-Λοιπόν για να μην μαλώνουμε άδικα γιατί δεν βλέπω να σου αλλάζω γνώμη . .
-Καλά που το έχεις κατάλαβες ότι δεν μου αλλάζεις γνώμη . . -Όταν φύγουμε το πρωί θα με πας πρώτα από το σπίτι να αλλάξω ρούχα και μετά για την εταιρεία, .. οκ?
-Οκ . . δεχτώ..
Και ο Mikel ήταν πολύ χαρούμενος γιατί απόψε θα κέρδιζε την αγάπη της . . είχαν και το πρώτο μικρό καβγαδάκι σκέφτηκε. . θα πρέπει να πάρω λουλούδια και συγκεκριμένα τριαντάφυλλα . . και σε μια φάση που δεν θα το καταλάβει γιατί θα με σκοτώσει . .τόση ώρα έκανα τον κουρασμένο και τώρα πάω να πάρω λουλούδια. Αλλά αξίζει τον κόπο για χάρη της θα έκανα ότι θυσία χρειαστεί.
Η Anita η υπηρέτρια του σπιτιού χτύπησε την πόρτα και είπε: -Το δείπνο είναι έτοιμο και σερβιρίστηκε.
-Οκ .. ευχαριστώ .. ερχόμαστε .. είπε ο Mikel και γύρισε στην Marilia
-Πάμε ? είπε και της χαμογέλασε.
-Πάμε.. και του ανταπέδωσε το χαμόγελο.
Και προχώρησαν στην τραπεζαρία.
xXxMikelenaxXx
xXxMikelenaxXx
Baby fan
Baby fan

Αριθμός μηνυμάτων : 266
Ηλικία : 33
Τόπος : Cyprus
Registration date : 19/04/2008

https://mikelforum.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

o titlos..sto telos..(xXx*part 20*xXx) - Σελίδα 2 Empty Απ: o titlos..sto telos..(xXx*part 20*xXx)

Δημοσίευση από olympia-mikelitsa Δευ Νοε 24, 2008 9:37 pm

eeeetsi...kala pane! bravo mikelito lito lito!! Surprised
olympia-mikelitsa
olympia-mikelitsa

Αριθμός μηνυμάτων : 60
Ηλικία : 32
Τόπος : Cyprus
Registration date : 21/07/2008

http://www.msn.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

o titlos..sto telos..(xXx*part 20*xXx) - Σελίδα 2 Empty Απ: o titlos..sto telos..(xXx*part 20*xXx)

Δημοσίευση από xXxMikelenaxXx Τρι Νοε 25, 2008 7:03 pm

PART 14:



Ο Javi και η Daniela περνούσαν υπέροχα απολαμβάνοντας την ζεστασιά από το τζάκι. Ο Javi σηκώθηκε ξαφνικά και είπε:

-Μείνε όπως είσαι και επιστέφω σε 10 λεπτά , πάω να πάρω γλυκό. . .οκ?

-Φυσικά αγάπη μου, αλλά μην αργήσεις γιατί μου λείπεις ήδη.

-Δεν θα αργήσω μωράκι μου . .σε λιγότερο από 10 λεπτάκια θα είμαι πίσω.

Ο Javi έφυγε για να πάει να πάρει γλυκό αλλά και τις πιτζάμες του γιατί θα της έκανε έκπληξη θα περνούσε την νύχτα μαζί της και ρούχα για την δουλειά αύριο .

Σταμάτησε στο ζαχαροπλαστείο και πήρε μια δούκισσα που ήξερε ότι ήταν το αγαπημένος της Daniela, μετά περνώντας από ένα ανθοπωλείο σταμάτησε και πήρε μια μεγάλη ανθοδέσμη με κρίνους και ορχιδέες που ήταν και τα αγαπημένα της και μετά έφυγε για το σπίτι του να πάρει τα ρούχα του. Σταμάτησε έξω από το σπίτι του, άφησε την μηχανή αναμμένη, έτρεξε άνοιξε μπήκε μέσα πήρε γρήγορα τα πράγματα που του χρειάζονταν και έφυγε κλείνοντας πίσω του την πόρτα. Μπήκε μέσα στο αμάξι και έφυγε για το σπίτι της Daniela.

Σκεφτόταν ότι θα περνούσαν την πιο ωραία νύχτα μαζί και τίποτα και κανείς δεν θα τους την χαλούσε και όντος με τίποτα δεν θα τους χαλούσανε αυτή την νύχτα. Γιατί η νύχτα ανήκε στα ερωτευμένα ζευγαράκια και σε αυτούς που προσπαθούσαν να κερδίσουν μια καρδιά.

Σε 10 λεπτά είχε επιστρέψει στο σπίτι της αγαπημένης του. Μπαίνοντας μέσα άφησε το γλυκό στο τραπέζι και προχώρησε στο τζάκι.

-Αγάπη μου κοιτά τη σου έχω εδώ και της έδωσε τα λουλούδια.

-Ουάου . . Είναι απλά τέλεια . . Αυτά κάνεις και με κάνεις να σε αγαπάω καθημερινά όλο και περισσότερο . .είσαι μοναδικός . .

-Ποπό . .και που να ακούσεις και την άλλη έκπληξη που σου έχω .

-Για πες . .

-Ταντά! . . και της έδειξε τις πιτζάμες και τα ρούχα

-Τι είναι αυτά καλέ, ? μην μου πεις . . θα μείνεις εδώ απόψε, μαζί μου?

-Ναι, δεν σου αρέσει η ιδέα? είπε διστακτικά

-Μου αρέσει αγάπη μου, και φυσικά μου αρέσει απλά δεν περίμενα κάτι τέτοιο. Αχ έλα εδώ χαζούλη Javoulino. . Σ’ αγαπάω . .

Και αγκάλιασε ο ένας τον άλλον και έμειναν εκεί μέχρι την ώρα που θα πήγαιναν για ύπνο.
xXxMikelenaxXx
xXxMikelenaxXx
Baby fan
Baby fan

Αριθμός μηνυμάτων : 266
Ηλικία : 33
Τόπος : Cyprus
Registration date : 19/04/2008

https://mikelforum.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

o titlos..sto telos..(xXx*part 20*xXx) - Σελίδα 2 Empty Απ: o titlos..sto telos..(xXx*part 20*xXx)

Δημοσίευση από xXxMikelenaxXx Κυρ Νοε 30, 2008 1:50 pm

PART 15:

Ο Mikel και η Marilia κάθισαν για φαγητό . . μμ σκέφτηκε η Marilia το αγαπημένο μου. .πως το γνώριζε ..?? ίσως να ..δεν πειράζει φτάνουν οι σκέψεις . . εγώ τώρα πετάω .. είναι όλα τέλεια . .

-Τι σκέφτεσαι?? Ρώτησε ο Mikel

-Τίποτα . . απλά είναι το αγαπημένο μου φαγητό

Και το δικό μου, έχουμε το ίδιο γούστο . . είπε ο Mikel και συνέχισαν το φαγητό τους. Όταν τελείωσαν έφυγαν από την τραπεζαρία και προχώρησαν στο σαλόνι.

-Θες να δούμε την ταινία ή να κάνουμε κάτι άλλο . .?? ρώτησε ο Mikel

-Μήπως έχεις επιτραπέζια??

-Ναι. . έχω αρκετά …

-Αν θες παίζουμε κάτι και μετά να δούμε ταινία ??

-Φυσικά . . πάω να τα φέρω . .οκ??

-οκ!!

Ο Mikel έφυγε για να πάει να φέρει επιτραπέζια και η Marilia σκεφτόταν όλα αυτά . .

Πώς άλλαξε τόσο γρήγορα συμπεριφορά απέναντι μου . . ποτέ δεν φανταζόμουνα ότι θα άλλαζε . . αμ τώρα που το θυμήθηκα να τον καλέσω και για το Σάββατο στο σπίτι της Daniela . . και την σκέψη της διέκοψε ο Mikel. .

-Τι σκέφτεσαι ??

-Απλά θυμήθηκα το Σάββατο κάνει μια φίλη μου δείπνο και θα μαζευτούμε όλες οι φιλές με τα αγόρια τους για να περάσουμε μια ωραία βραδιά . . και επειδή εγώ δεν έχω βρει κάποιο να έρθει λέω , λέω τώρα μήπως θα θελες να έρθεις εσύ. .? δεν πειράζει αν δεν θες. . .

-Φυσικά και θέλω. . γιατί όχι δεν έχω να κάνω και τίποτα άλλο να κάνω το Σάββατο αρά είμαι μέσα . .

-Οκ, . .

-Τι ώρα είναι το δείπνο??

-Στις 9:00μ.μ. . .

-Θα έρθω να σε πάρω στις 8:00μ.μ οκ? να μην πάμε και χώρια. .

-Οκ !! θα είμαι έτοιμη . .παίζουμε τώρα ή θες να δούμε την ταινία?

-Να δούμε λίγο την ταινία και να πέσουμε να κοιμηθούμε ??

-Ναι γιατί νιώθω λίγο κουρασμένος . .νομίζω και εσύ?

-Ναι . .ήταν κουραστική μέρα . .

Κάθισαν, έβλεπαν την ταινία και γελούσαν σχολιάζοντας τις αστείες ατάκες τις ταινίας και από της αστείες γκριμάτσες που έκανε ο Mikel. Η ώρα πέρασε και ήταν ώρα για ύπνο . .

-Πάμε για ύπνο ??? στο δωμάτιο μου θα κοιμηθείς είπε ο Mikel . .

-Και εσύ που θα κοιμηθείς??

-Εσύ θα κοιμηθείς στο κρεβάτι μου και εγώ στον καναπέ . .

-Όχι , ,θα πονέσεις την πλάτη σου . .εγώ θα πάρω τον καναπέ και εσύ το κρεβάτι σου.

-Καλέ μην μου αγχώνεσαι ο καναπές είναι αρκετά μαλακός και γίνετε και κρεβάτι άρα που είναι το πρόβλημα?? Δεν δέχομαι αντιρρήσεις . .

-Οκ… ότι θες άντε πάμε γιατί θα πέσω χάμω από την κούραση. .
xXxMikelenaxXx
xXxMikelenaxXx
Baby fan
Baby fan

Αριθμός μηνυμάτων : 266
Ηλικία : 33
Τόπος : Cyprus
Registration date : 19/04/2008

https://mikelforum.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

o titlos..sto telos..(xXx*part 20*xXx) - Σελίδα 2 Empty Απ: o titlos..sto telos..(xXx*part 20*xXx)

Δημοσίευση από xXxMikelenaxXx Παρ Δεκ 26, 2008 6:50 pm

PART 16:

Ο Mikel και η Marilia βγήκαν τις σκάλες και βγήκαν στα δωμάτια, .

-Από εδώ . . και άνοιξε μια πόρτα . .αυτό είναι το δωμάτιο μου . .

-Ουαου, . είναι τεράστιο

-Ναι , ,νομίζω θα χωρέσουμε μια χαρά . . έχει και μπάνιο και ότι θες . .άρα δεν είναι ανάγκη να τα ψάχνεις. .

-Ευχαριστώ που μου δίνεις το κρεβάτι σου. .

-Τι λες καλέ . .και θα σε άφηνα να κοιμηθείς στο πάτωμα . .ορίστε πιτζάμες . .μπορείς να αλλάξεις στο μπάνιο ή να φύγω . .

-Είμαι οκ θα πάω στο μπάνιο γιατί θέλω να κάνω και ένα μπανάκι σε πειράζει ??

-Όχι . .σου προτείνω να κάνεις ένα αφρόλουτρο . .μετά από μια κουραστική μέρα είναι αρκετά χαλαρωτικό και θα σε βοηθήσει να κοιμηθείς καλύτερα.

-Μα δεν θα θες και εσύ ένα ντους ??

-Θα πάω σε άλλο έχουμε πολλά μέσα στο σπίτι . .για αυτό με την ησυχία σου . .

Και ο Mikel βγήκε από το δωμάτιο και πήγε στο μπάνιο του δωματίου της αδερφής του . . η Marilia έκανε ένα χαλαρωτικό αφρόλουτρο . . ακούγοντας μουσική . .

Μετά από λίγο βγήκε, σκουπίστηκε και έβαλε τις πιτζάμες . . χτένισε τα μαλλιά της και βγήκε από το μπάνιο . . βρήκε τον στεγνωτήρα μαλλιών και στέγνωσε τα μαλλιά της . .ο Mikel ακόμη δεν επέστρεψε . . η Marilia κάθισε στον καναπέ . . την πήρε ο ύπνος περιμένοντας τον Mikel . .μετά από 10 λεπτά ο Mikel επέστρεψε και την είδε να κοιμάται πάνω στον καναπέ και κατάλαβε ότι αποκοιμήθηκε περιμένοντας τον . .την πήρε και την έβαλε στο κρεβάτι και την σκέπασε απαλά . . και μετά έπεσε και ο ίδιος για ύπνο κλείνοντας τα φώτα. .

O Javi και η Daniela πήγαν και αυτοί για ύπνο, το ίδιο έκανα και ο Basty με την Marina όπως και ο Ony με την Pati . . .

PART 17:

H Daniela ξύπνησε στις 7:15π.μ. πηγαίνοντας στην κουζίνα για να φτιάξει πρωινό αλλά είδη την περίμενε ο Javi με ένα τηγάνι καθώς ετοίμαζε τηγανίτες για το πρωινό της είπε:

- Καλημέρα γλυκιά μου!

-Καλημέρα αγάπη μου . . τηγανίτες ..

-Ναι, είπα μιας και είμαι εδώ να σε φροντίσω . . και είναι και Παρασκευή τελευταία μέρα πριν το Σαββατοκυρίακο και μένει και η επόμενη εβδομάδα για να κλείσουμε για τα Χριστούγεννα . . . και για 15 μέρες θα είμαστε καθημερινά μαζί .

-Ναι. .τέλεια θα πάμε και ψώνια του είπε με νάζι.. θα πάμε ? ναι

-Φυσικά και θα πάμε.

Και καθώς το πρώτο ζευγαράκι έτρωγε πρωινό άλλο ένα ζευγάρι ετοιμαζόταν για την δουλεία ο Ony και η Pati.

-Έτοιμη αγάπη μου?

-Ναι παίρνω την τσάντα μου και έρχομαι . . .

-Οκ . .περιμένω.

-Ήρθα . .φεύγουμε ?

-Ναι, .

Και της άνοιξε την πόρτα και βγήκαν, μπήκαν στο αυτοκίνητο και έφυγαν. Άφησε την Pati στο ιατρείο του Basty . .Η Pati ήταν νοσηλεύτρια και ο Basty την προσέλαβε εκεί πριν 3 χρόνια μόλις είχε αποφασίσει να βρει βοηθό. Ο Basty είχε την ειδικότητα παιδίατρου, χειρούργου.

-Θα έρθω να σε πάρω στις 3:00μ.μ ?

-Ναι ..τα λέμε, φιλάκια! .

Ο Basty και η Marina ετοιμάζονταν και αυτοί για την δουλεία τους.

-Αγάπη μου είμαι έτοιμός . .θα πας με το δικό σου ή να σε πάρω εγώ ?

-Αν δεν σε καθυστερώ να με πας αν σε καθυστερώ πήγαινε και θα πάω με το δικό μου.

-Όχι δεν με καθυστερείς, θα σε πάω εγώ . .όταν είσαι έτοιμη φύγαμε.

-Είμαι έτοιμη . .φύγαμε.?

Βγήκαν ,μπήκαν στο αμάξι και έφυγαν . .
xXxMikelenaxXx
xXxMikelenaxXx
Baby fan
Baby fan

Αριθμός μηνυμάτων : 266
Ηλικία : 33
Τόπος : Cyprus
Registration date : 19/04/2008

https://mikelforum.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

o titlos..sto telos..(xXx*part 20*xXx) - Σελίδα 2 Empty Απ: o titlos..sto telos..(xXx*part 20*xXx)

Δημοσίευση από Dimitra_Ony Παρ Δεκ 26, 2008 10:15 pm

Πολύ ωραία αυτά τα 2 parts, και παρεπιπτόντως, ωραίες οι αλλαγές Wink (στο φόρουμ εννοώ)
Dimitra_Ony
Dimitra_Ony
fan
fan

Αριθμός μηνυμάτων : 149
Ηλικία : 30
Τόπος : Thessaloniki Greece
Registration date : 21/04/2008

http://onyforum.heavenforum.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

o titlos..sto telos..(xXx*part 20*xXx) - Σελίδα 2 Empty Απ: o titlos..sto telos..(xXx*part 20*xXx)

Δημοσίευση από olympia-mikelitsa Κυρ Δεκ 28, 2008 4:03 am

ontos tr t proseksa! wraies oi allages! bravo
olympia-mikelitsa
olympia-mikelitsa

Αριθμός μηνυμάτων : 60
Ηλικία : 32
Τόπος : Cyprus
Registration date : 21/07/2008

http://www.msn.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

o titlos..sto telos..(xXx*part 20*xXx) - Σελίδα 2 Empty Απ: o titlos..sto telos..(xXx*part 20*xXx)

Δημοσίευση από xXxMikelenaxXx Κυρ Δεκ 28, 2008 6:39 pm

thnx!! prospa8ousa na kanw kati pio xmas alla tzifos .... tpt dn katafera...
xXxMikelenaxXx
xXxMikelenaxXx
Baby fan
Baby fan

Αριθμός μηνυμάτων : 266
Ηλικία : 33
Τόπος : Cyprus
Registration date : 19/04/2008

https://mikelforum.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

o titlos..sto telos..(xXx*part 20*xXx) - Σελίδα 2 Empty Απ: o titlos..sto telos..(xXx*part 20*xXx)

Δημοσίευση από olympia-mikelitsa Κυρ Δεκ 28, 2008 8:54 pm

Laughing dn pirazei pali wraio einai! etsi k alios teleiwnoun t christmas se mia evdomada..:S
olympia-mikelitsa
olympia-mikelitsa

Αριθμός μηνυμάτων : 60
Ηλικία : 32
Τόπος : Cyprus
Registration date : 21/07/2008

http://www.msn.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

o titlos..sto telos..(xXx*part 20*xXx) - Σελίδα 2 Empty Απ: o titlos..sto telos..(xXx*part 20*xXx)

Δημοσίευση από Dimitra_Ony Δευ Δεκ 29, 2008 5:10 pm

Αι καλέ μια χαρά X-mas έγινε!!!! Ταιριάζουν ωραία τα χρώματα μεταξύ τους!!!
Dimitra_Ony
Dimitra_Ony
fan
fan

Αριθμός μηνυμάτων : 149
Ηλικία : 30
Τόπος : Thessaloniki Greece
Registration date : 21/04/2008

http://onyforum.heavenforum.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

o titlos..sto telos..(xXx*part 20*xXx) - Σελίδα 2 Empty Απ: o titlos..sto telos..(xXx*part 20*xXx)

Δημοσίευση από xXxMikelenaxXx Δευ Δεκ 29, 2008 8:47 pm

PART 18:

O Mikel είχε ξυπνήσει ήδη και κοίταξε στο κρεβάτι και εκεί κοιμόταν η Marilia. Τώρα ήταν η ευκαιρία του. Έτρεξε με τις πιτζάμες , κατέβηκε τις σκάλες, άνοιξε την εξώπορτα και βγήκε στον κήπο. Έκοψε ένα λευκό τριαντάφυλλο και ένα κόκκινο και τα έδεσε μαζί . . .πήρε και μια κάρτα σε σχήμα καρδιάς και έγραψε μέσα τα αισθήματα του και την πρόταση που τόσο ήθελε να της κάνει . .(Θες να γίνεις η κοπέλα μου?)ανέβηκε τις σκάλες στα γρήγορα και μπήκε στο δωμάτιο και σιγά-σιγά περπάτησε προς το κρεβάτι, τα τοποθέτησε δίπλα της και έφυγε ακριβώς με τον ίδιο τρόπο παίρνοντας ρούχα μαζί του και πήγε σε άλλο δωμάτιο να αλλάξει .

Ετοιμάστηκε και κατέβηκε στην τραπεζαρία . Ζήτησε από την Anita να καθυστερήσουν να σερβίρουν το πρωινό μιας και η Marilia δεν ξύπνησε ακόμη. Έτσι είχε χρόνο να κάνει μερικά τηλεφωνήματα στην οικογένεια του να μάθει αν θα έρθουν σπίτι για τα Χριστούγεννα. Οι γονείς του βρίσκονταν στην Βαλένθια στο γραφείο οπού είχε αναλάβει η Victoria αδερφή του. –Καλημέρα. Που σας βρίσκω τώρα?

-Στις αδερφής σου είμαστε. .τι έγινε γιέ μου και μας πήρες τηλέφωνο είπε η μητέρα του?? Και αμέσως άρπαξε το τηλέφωνο η αδελφή του.

-Τι κάνεις μικρέ ?? Όλα καλά ??

-Μια χαρά είμαι εγώ απάντησε κάπως αιφνιδιασμένος .. πήρα να ρωτήσω αν θα μαζευτούμε όλοι φέτος τις μέρες των διακοπών(Χριστούγεννα και Πρωτοχρονιά) στο εξοχικό μας στην Tenerife?

-Εγώ ναι όπως και η μαμά και ο μπαμπάς . .και χθες μίλησα Manuel(αδελφός) και είπε ναι θα έρθει με την κοπέλα του . .άρα όλοι θα έρθουμε . .

-Ωραία , θα ετοιμάσω και εγώ τις βαλίτσες μου, να ψωνίσω και μερικά πραγματάκια και κάτι άλλο που έχω στο μυαλό. .άντε θα σας δω σύντομα τα λέμε . .

-Bye μικρέ. . τα λέμε!!

Και την ώρα που μιλούσε ο Mikel στο τηλέφωνο η Marilia ξύπνησε και βρήκε τα τριαντάφυλλα και την κάρτα , διάβασε τη έγραφε και έμεινε κάγκελο. . αμέσως έτρεξε στο μπάνιο και πήρε τηλέφωνο την Daniela . .

-Dani . . . χρειάζομαι την βοήθεια σου και γρήγορα.

-Τι έπαθες κάλε . .σου έκανε κανείς κάτι?

Της είχε πει για τα χθεσινά και για την νύχτα και τέλος για την πρόταση . .

-Τι να κάνω ? είπε

-Marilia ηρέμησε . . πάρε ανάσα και άκουσε . . είναι νομίζω ότι ήθελες εδώ και πολύ καιρό βασικά από την μέρα που τον γνώρισες . . και επειδή είσαι η κολλητή μου και γνωρίζω πολύ καλά ότι το θες πολύ να απαντήσεις θετικά στην πρόταση του. . νομίζω ότι έχει αισθήματα για σένα γιατί μόνο ένας τρελός ή ένας ερωτευμένος θα έκανε αυτό το βήμα με όλα όσα έκανε χθες μάλλον κατάλαβε και παραδέχθηκε πρώτα στον εαυτό του τα συναισθήματα του και μετά στα έδειξε . .γιατί άλλωστε να έκανε αυτά ??

-Δεν ξέρω . .θέλω να απαντήσω ναι αλλά διστάζω.

-Κάνε αυτό που νιώθεις . . και νομίζω αυτό που θες και νιώθεις είναι να πεις το ναι , τότε πες το αλλά όχι τώρα ψήσε τον λίγο μέχρι το βραδάκι . .οκ?

-Καλά θα τον ψήσω λιγάκι . . σε ευχαριστώ ..

-Τίποτα. . είσαι η κολλητή μου και θα είμαι πάντοτε δίπλα σου ότι και αν χρειαστείς και το ξέρεις..

-Σε αφήνω τώρα ετοιμαστώ για να κατέβω κάτω . .Adios

-Adios και φιλάκια.

PART 19:

Έκανε ένα ντους στα γρήγορα και φόρεσε τις πιτζάμες και μια ρόμπα . .και κατέβηκε κάτω στην τραπεζαρία όπου δεν ήταν κανείς και έτσι προχώρησε στο σαλόνι όπου εκεί βρήκε τον Mikel και ένιωσε την καρδιά της να κτυπάει δυνατά.

-Καλημέρα της είπε με ένα χαμόγελο . .

-Καλημέρα. . μήπως έχεις κάποια ρούχα να βάλω ή θα με πετάξεις σπίτι μου να αλλάξω ??

-Θες να βάλεις κάτι της αδελφής μου ή δικό σου ??

-Προτιμώ δικό μου… αν σου είναι εύκολο να με αφήσεις σπίτι 10 λεπτάκια να αλλάξω. . σου είναι εύκολο . .??

-Ναι, πάμε τώρα να φάμε πρωινό. .

Και προχώρησαν στην τραπεζαρία, το πρωινό σερβιρίστηκε και άρχισαν να τρώνε . .τελειώνοντας η Marilia προχώρησε προς το δωμάτιο για να αλλάξει ρούχα. .έβαλε τα χθεσινά μέχρι να πάει σπίτι της να αλλάξει . .πήρε τα πράγματα της και κατέβηκε ξανά κάτω . .

-Έτοιμη ?

-Ναι . .

Μπήκαν στο αμάξι και σε 20 λεπτά σχεδόν ήταν στο σπίτι τη Marilia . .

-Δώσε μου λίγο χρόνο να αλλάξω και να πάρω κάποια πράγματα . .και έρχομαι . .

-Οκ..εγώ εδώ θα είμαι και θα περιμένω . .

Η Marilia μπήκε στο σπίτι, προχώρησε στο δωμάτιο της και καθώς άλλαζε σκέφτηκε ως τώρα καμία αναφορά στην κάρτα και στην πρόταση . . ελπίζω να μην το θυμηθεί γρήγορα . .και τελειώνοντας πήρε την τσάντα της και τον φάκελο με τα σχέδια και βγήκε κλειδώνοντας.

-Τελείωσα , φεύγουμε για την εταιρεία?

-Δεν θες να πάμε κάπου αλλού πριν από την εταιρεία ?

-Ναι αν γίνεται θέλω ένα καφέ από τα starbucks αν είναι εύκολο να με πας?

-Φυσικά. . πάμε τώρα . .θέλω και εγώ ένα καφέ . .

Και σε ένα 15λέπτο είχαν φθάσει στο caf&eacute; . . κατέβηκε ο Mikel πήρε δύο καφέδες και ξεκίνησε για την εταιρεία . . Ο Mikel είπε:

-Μήπως είδες κάτι την ώρα που ξύπνησες το πρωί ??

-Ναι, αλλά . .

-Μην μου απαντήσεις ακόμη . . την απάντηση σου να μου την δώσεις όποτε θες . . ακόμη και στις διακοπές των Χριστουγέννων.

-Μα δεν θα σε δω τα Χριστούγεννα .

-Λάθος . .θα με δεις . . βεβαία αν θες . . σε προσκαλώ στο εξοχικό μας στην Tenerife . .τι λες?

-Να το σκεφτώ . . αλλά δεν νομίζω να πάω κάπου αυτές τις μέρες . .η οικογένεια μου έφυγε χθες για διακοπές στην Ελλάδα , άρα ή με τα παιδιά θα περάσω τις διακοπές ή στο εξοχικό σου . .

-Ωραία . .αν προσκαλέσω και τα παιδιά ?? τι λες ??

-Αν έρθουν, θα έρθω και εγώ,.. αλλά που θα μείνουν ?

-Μην ανησυχείς έχουμε πολλά δωμάτια, αρκετά για όλους. .θα τους γνωρίσω απόψε και θα τους το προτείνουμε . . εγώ και εσύ. .τι λες??

-Οκ . . νομίζω θα τους αρέσει πολύ αυτή η ιδέα . .

Και μόλις είχαν παρκάρει στο parking της εταιρείας . .και κατέβηκαν από το αυτοκίνητο . .τότε το κινητό της Marilia χτύπησε . .

-Παρακαλώ ??

-Ναι,Marilia κορίτσι μου τι κάνεις? Η Isabella είμαι . .

-Γεια σας . .τι κάνετε ?

-Στον ενικό σε παρακαλώ . . σου είπε ο γιός μου για τις διακοπές ?

-Ναι. . και μάλλον ναι θα έρθω.

-Ωραία, θα χαρώ πολύ να έρθεις, και θα σε γνωρίσουν και τα αλλά μέλη της οικογένειας. .

-Και εγώ θα χαρώ πολύ να σας δω μετά από τόσο καιρό . .

-Τα λέμε τότε γλυκιά μου . .bye φιλία . .

-Bye. .τα λέμε. .
xXxMikelenaxXx
xXxMikelenaxXx
Baby fan
Baby fan

Αριθμός μηνυμάτων : 266
Ηλικία : 33
Τόπος : Cyprus
Registration date : 19/04/2008

https://mikelforum.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

o titlos..sto telos..(xXx*part 20*xXx) - Σελίδα 2 Empty Απ: o titlos..sto telos..(xXx*part 20*xXx)

Δημοσίευση από xXxMikelenaxXx Τρι Δεκ 30, 2008 8:41 pm

PART 20:

Ο Mikel γύρισε και είπε:
-Η μαμά ήταν??
-Ναι, μου είπε για την πρόσκληση για το εξοχικό. .
Και προχώρησαν προς το ασανσέρ και έφθασαν στο γραφείο , . .έλεγξαν όλες τις δουλείες που είχαν μέχρι τις 3:00μ.μ. το απόγευμα και τελειώνοντας o Mikel πρωτινέ :
-Θες να πάμε για φαγητό ?
-Νομίζω, να φάμε κάτι ελαφρύ γιατί απόψε θα πάμε στης Daniela. .τι λες?
-Ναι, νομίζω έχεις δίκαιο πάμε?
-Πάμε. .θέλω να περάσω από μερικά καταστήματα να τους πάρω κάποιο δωράκι για απόψε . .
-Θα πάμε μαζί . .
Και η Marilia πήρε την τσάντα της και έφυγαν . . πήγαν στα McDonalds έφαγαν και έφυγαν για τα καταστήματα . .
-Μπαίνουμε εδώ ? είπε η Marilia
-Ναι, φαίνεται να έχει ωραία πράγματα . .
Η Marilia είχε δει ένα μουσικό κουτί που έπαιζε ένα ρομαντικό τραγούδι και το άνοιξε ο Mikel κοιτούσε και του είχε έρθει μια ιδέα. .
-Τέλειο, είναι πολύ ωραία η μουσική . .
-Τι λες για αυτό και για αυτά εδώ?
Και τις έδειξε ένα βάζο και μια ανθοσύνθεση με αποξηραμένα λουλούδια .
-Καλό είναι ακριβώς στα χρώματα του σπιτιού της Dani και στο γούστο της . . καλά ούτε να την είχες γνωρίσει . .
-Κάπως την είχα φανταστεί , εξάλλου είναι κολλητή σου της είπε κλείνοντας της το μάτι.
Και τα πήγαν στο ταμείο, όπου είχαν μια μικρή διαφωνία για το ποιος θα πληρώσει στο τέλος η Marilia πλήρωσε γιατί δεν δεχόταν να πληρώσει ο Mikel και η πωλήτρια είπε:
-Είστε το πιο χαριτωμένο ζευγάρι που έχω δει .
-Ο ο όχι δεν είμαστε. .πήγε να πει η Marilia αλλά ο Mikel δεν την άφησε να ολοκληρώσει λέγοντας :
-Πάμε τώρα γιατί θα αργήσουμε . .
Και έφυγαν όταν ξαφνικά ο Mikel είπε: -Με συγχωρείς 2 λεπτάκια πάω να πάρω ένα πραγματάκι που είδα και επιστρέφω, ορίστε τα κλειδιά του αυτοκινήτου, πήγαινε και έρχομαι, δεν θα αργήσω να πάμε και στην εταιρεία να πάρεις το αμάξι σου.
Η Marilia προχώρησε στο αυτοκίνητο, μπήκε μέσα, κάθισε και περίμενε . . πέρασαν 5 λεπτά και ο Mikel επέστρεψε κρατώντας μια τσαντούλα . .μπήκε μέσα .. -Τα κλειδιά που είναι ? -Ορίστε . .πήρες αυτό που ήθελες?
-Ναι . .ένα μικρό δωράκι για την μαμά μου . .λοιπόν να σε πάω για το αυτοκίνητο σου ή απευθείας σπίτι ?
-Να πάρω το αμάξι αλλιώς πως θα έρθω αύριο δουλεία ? -Θα έρθω το πρωί να σε πάρω εγώ . .σε πειράζει?
-Όχι αν δεν σου είναι δύσκολο . . -Τι δύσκολο κάλε . .άντε να σε πάω σπίτι να ετοιμαστείς και να πάω και εγώ να ετοιμαστώ να έρθω να σε πάρω να πάμε στην Dani και τον Javi. .
Και ο Mikel πήρε την Marilia σπίτι της και μετά έφυγε για το δικό του. . .


Έχει επεξεργασθεί από τον/την xXxMikelenaxXx στις Τρι Δεκ 30, 2008 8:58 pm, 1 φορά
xXxMikelenaxXx
xXxMikelenaxXx
Baby fan
Baby fan

Αριθμός μηνυμάτων : 266
Ηλικία : 33
Τόπος : Cyprus
Registration date : 19/04/2008

https://mikelforum.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

o titlos..sto telos..(xXx*part 20*xXx) - Σελίδα 2 Empty Απ: o titlos..sto telos..(xXx*part 20*xXx)

Δημοσίευση από olympia-mikelitsa Τρι Δεκ 30, 2008 8:50 pm

iiiiiiiii poli wraio!! t glikos p einai o mikel...<3 <3
olympia-mikelitsa
olympia-mikelitsa

Αριθμός μηνυμάτων : 60
Ηλικία : 32
Τόπος : Cyprus
Registration date : 21/07/2008

http://www.msn.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης